Klub 

Wiewiórka


Cel: tworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych oraz poszanowanie zdrowia i bezpieczeństwa własnego, a także innych.


W dniu 2.10. 2017 r. uczniowie klas II a i I b odwiedzili miejscową kwiaciarnię. Pani Renata Gęca przygotowała dla uczniów krótkie warsztaty. Uczniowie poznali budowę roślin zielnych, spróbowali też swoich sił w układaniu kompozycji kwiatowych.

Dnia 10.10.2017 r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią odwiedzili trawnicki oddział Spółdzielczego Powiatowego Banku w Piaskach. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bankowca, jakie usługi świadczy bank, jak rozpoznać fałszywe pieniądze oraz widzieli jak łatwo rozdzielać i liczyć pieniądze przy użyciu specjalistycznych maszyn.

W dniu 18.10. 2017 r. uczniowie klas II a i I b udali się na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Trawnikach. Dzięki tej wycieczce uczniowie mieli możliwość poznania zawodu lekarza i pielęgniarki. Uczniowie obejrzeli wszystkie gabinety, narzędzia niezbędne do wykonywania zawodów medycznych.prev next

20.10.2017 r. uczniowie klasy I a i II b wybrali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Trawnikach. W trakcie spotkania strażacy ochotnicy zaprezentowali dzieciom pełne umundurowanie strażaka, medyczny sprzęt ratunkowy, sprzęt gaśniczy, wykonali pokaz pneumatycznego cięcia metalu, opowiadali o rodzajach akcji ratunkowych, w których biorą udział. Uczniowie mogli wsiąść do wozu strażackiego, lać wodę z węża strażackiego oraz przymierzyć strój strażaka. Dzieci wróciły ze spotkania bardzo zadowolone i z przekonaniem, że w przyszłości chciałyby zostać strażakami. 

            W poniedziałek 23.10.2017 r. wszystkie dzieci z klasy I a wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczego. Tam czekała na nich pani kierownik sklepu, która opowiadała o pracy w sklepie. Dzieci dowiedziały się, że praca w sklepie to nie tylko nabijanie produktów na kasę, ale też wiele innych obowiązków: zamawianie towaru, przyjmowanie dostaw, sprzątanie, układanie produktów i najciekawsze - FEJSOWANIE (dostawianie produktów do ścianek półki). W trakcie spotkania dzieci mogły spróbować samodzielnie nabijać produkty na kasie.

Dnia 26.10. 2017 r. klasy II a i I b brały udział w spotkaniu z p. dietetyk Jolantą Gierszon. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”, podczas której dowiedzieli się, na czym polega praca dietetyka, jakie są zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali koreczki warzywno – owocowe, którymi poczęstowali wszystkich zebranych. 

            Uczniowie klasy III c natomiast wybrali się do pobliskiego lasu, gdzie spotkali się z panem leśniczym Marcinem Wadowskim. Uczniowie poznali czynności, jakie wykonuje leśniczy, jak również uczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów i obserwowali martwe i obumierające drzewa.

            Uczniowie klasy III c byli również w miejscowej piekarni, gdzie poznali etapy wypieku chleba, charakterystykę rodzajów mąk.

 

            Uczniowie klas III i IV c byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie, gdzie mogli zgłębiać tajniki wiedzy. 

13.11. 2017 uczniowie klasy I a odwiedzili cukiernię "Sikoreczka". To spotkanie rozpoczęło się od zmiany odzieży na odpowiednie do pracy w takim miejscu. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami pracy w cukierni, później zobaczyły wszystkie pomieszczenia i sprzęty, które tam się znajdują. Kolejnym etapem spotkania było przygotowanie ciasta na ciasteczka, wykrajanie kształtów, pieczenie, dekorowanie i na koniec degustacja wykonanych przez siebie wypieków. To był bardzo ekscytujący dzień, wszystkim bardzo podobało się własnoręczne wykonywanie słodkości.