ROK 2017/18

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

plakat bez ferie.pdf

Dnia 24 października 2017r. uczniowie z oddziałów gimnazjalnych (z ZPO Trawniki oraz ZPO w Biskupicach) w liczbie 47 osób wyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Obejrzeliśmy tam przedstawienie profilaktyczne ,,ĆPUNKA’'. Spektakl w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek. Słowa autorki książki oddają całą prawdę o współczesnych problemach młodzieży: ,,To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji korporodziców i wreszcie obojętności otoczenia.''

            Spektakl to specyficzna podróż przedstawiająca świat narkotykowej degradacji, który przeistacza cudowne dziecko z dobrego domu w ludzki strzęp. Gimnazjaliści mieli okazję do chwili refleksji nad dzisiejszym młodzieżowym światem i zastanowienia się nad swoim postępowaniem.

            Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki za sponsorowanie tego wyjazdu.Dnia 27 września 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie profilaktycznym „Droga donikąd”

Wykonawcą koncertu był Pan Grzegorz Stępień – gitarzysta basowy z zespołu Oddział Zamknięty.

            Podczas spotkania artysta przekonywał młodzież naszej szkoły, że wszystkie używki, uzależnienia to zniewolenie i w rzeczywistości to droga donikąd. Pan Grzegorz w bardzo przystępny sposób dzielił się z młodzieżą swoimi własnymi doświadczeniami z używkami, opowiadał historie osób ze środowiska artystycznego. Podsumowaniem spotkania była zachęta młodzieży do odkrywania swoich pasji, zainteresowań i ciągłego twórczego rozwoju. Dziękujemy bardzo Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która sponsorowała ten koncert.


prev next

Dnia 19 września 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z POLICJĄ.